Raseduse peetumise oht 11.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Minu küsimus on nimelt selles, et kas see on hea märk või mitte.
Nimelt avastasin, et olen lapseootel. Kuna arstile oli varasemalt aeg pandud, siis teadsin et esimene visiit tuli väga vara(menstruatsiooni järgi 5+1). Muidugi ei olnud midagi näha ja väga suurt hirmu polnud. Kui näal hiljem tagasi kutsuti, siis oli vaid tühi lootekott/lootemuna, arst ütles et ootame vaatame. Nädal hiljem oli lootemuna kasvanud, kuid sees oli tühjus. Arst ütles, et siit ei ole head loota ja tõenõoliselt peetunud. Pakkus juba samal päeval, et saaksin alustada puhastusega protseduuriga. Palusin nädalat aega, et mõttega harjuda. Kui nädal hiljem tagasi läksin, et protseduuri alustada, selgus et nüüd on lootekotis sees rebukott ja ka loote kaja visualiseerub.
Mõõtes sai arst tulemuseks 6+1, kuigi pidanuks olema menstruatsiooni järgi 8+1.
Kas selline areng(siiski tekkis lootekoti midagi ja areng oli) on lootust andev?
Ma ise kahtlustan, et ehk oli hiline ovulatsioon või pesastumine sellise arengu põhjuseks.
Samuti tean, et vahekordi arvestades on võimalik ka pole välistatud.
Mu põhi küsimus ongi, et siiski iga nädalaga on olnud areng. Kuigi 2 nädalat tagasi arst ütles, et pole loota. Samas kui oli hiline ovulatsioon siis esmane visiit mis toimus eeltatava 5+1 järgi ei olnud sellises suurusjärgus ja areng ongi toimunud vastavalt sellele, et oli hilisem viljastumine.
Jään ootama Teie arvamust.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil võis olla tsüklihäire ja rasestumine toimus hiljem, mitte eelduste järgi tsükli 13-14.päeval. Teil on võimalus korrata ultraheli nädalase intervalliga või teha HCG analüüs verest ning korrata seda paari päeva pärast. Kui HCG väärtus tõuseb, siis on tegemist kasvava rasedusega. Raseduse suurust ja oletatavat sünnitustähtaega arvestatakse sellisel juhul ultraheli, mitte viimase menstruatsiooni järgi.
Kui HCG väärtus pigem langeb, on kahjuks tegemist peetunud rasedusega ja medikamentoosse katkestamisega pole mõtet rohkem oodata.