Abordi järelkontroll 19.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist! Minul on võibolla ehk natuke rumal ja segane küsimus, kuid see on end piisavalt ülemõtlema ja muretsema panev. Ehk oskate mind nõustada.
Nimelt, minu raseduse peetumise tõttu vajalik medikamentoosne abort sai tehtud momendiks juba üle kahe nädala tagasi. Kaks nädalat peale aborti, taastununa ning valutu ja hea enesetundega olles, sai oldud kaitsmata vahekorras mitu korda (isiklikul vastutusel, teades võimalikke tagajärgi).
Arsti järelkontroll on abordist kolme nädala pärast ehk vahekordadest nädal hiljem.
Minu mure seisnebki selles, et kas järelkontrollis võib juhtuda olukord, kus olengi uuesti rasestunud/vastavad protsessid kehas toimumas, kuid ultraheli+ tavakontrolli käigus mõistaks arst nagu oleks eelneva raseduse jäägid veel sees/komplikatsioonid jms.
Tean, et jube segane küsimus, kuid mõtlengi, et kas arst võib selle tõttu ekslikult uue algelise raseduse eelmise raseduse jäägiks/ebapuhastuseks pidada…Või kas üldse oleks selle nädala jooksul võimaliku rasestumise korral ultrahelis/emakas muutuseid tuvastada, sest tegelikult ju protsessid võtavad aega.
Oleksin Teie vastuse üle väga tänulik.
Parimat soovides

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 22-aastane

Raseduse esimene tunnus on menstruatsiooni peetus ehk menstruatsiooni hilinemine. Kirjutage üles tablettabordi ajal raseduse osiste väljumise kuupäev. Ise saate teha apteegi rasedustesti hommikusest uriinist üks kord nädalas. Arsti juurde pöördumise päeva hommikul tehke samuti apteegi rasedustest hommikusest uriinist ja tulemusest teatage naistearstile.
Arsti pädevuse pärast ei peaks muretsema, sest intravaginaalse ultraheliuuringuga saame määrata nii lootepõie suurust, selle järgi raseduse vanust ja loote pikkust ehk raseduse kestust ja vanust.
Murede väljendamine raviarstile aitab jõuda kiiremini õige kliinilise diagnoosini.
Tehke otsus, kas soovite hoiduda või soovite uuesti rasestuda.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7