Goldlily spiraal ja naistepuna 10.09.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mulle on paigaldatud Goldlily spiraal (vask + kuld). Kas spiraali toimet võivad vähendada naistepuna sisaldavad toidulisandid nt DOPPELHERZ VITAL TONIKUM 500ML (ALKOHOLIVABA) või naistepuna tee, kui neid kasutada pikema aja jooksul? Kas on vajalik lisaks kasutada kondoomi?

Tänan
Naine 31.a.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
emakasisese vahendi e. spiraali rasestumisvastane toime on puhtalt mehhaaniline. Spiraal takistab viljastatud munaraku pesastumist emakasse. Üksi toidulisand ega ravim ei vähenda spiraali rasestumisvastast toimet. Küll aga vähedab naistepuna kasutamine pillide efektiivsust.
Heade soovidega,
dr.Katrin Seidelberg