Menstruatsioon 2 nädalat 31.05.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mure on järgmine. Sünnitusest on möödas juba 1 aasta ja 9 kuud. Kuna toidan last siiani ka rinnaga, siis ei muretsenud, et menstruatsiooni veel polnud. Nüüd aga 13 või 14 mai hakkas veritsus ja kuni tänaseni ( 31mai) ning tundub, et lõppu veel ei paistagi sellele. Viimati käisin kontrollis eelmise aasta sügisel, siis oli kõik korras. Kas ma peaksin muretsema või on see normaalne peale sellist pikka vahet?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Saan aru et võtete Cerazettet, seda jätkake seni kui toidate rinnaga. Kui sünnitusest möödas üle aasta, siis sageli tekibki menses ,mis on ebakorrapärane. Kui te enam ei toida, siis soovitaks kombineeritud pille(ei tohi rinnaga toitmise aja). See, et teil veritseb nüüd, on suure tõenäosusega tegemist organismi hormonaalse ümberkõlastumise etapiga. Juhul, kui te ei võtaks enam cerazettet, siis suur tõenäosusega oleks teil tavapärane menses, aga ehk mitte regulaarne, kuna toidate rinnaga. Seega soovitan ikkagi jätkata Cerazettega. Kui veritsus muutub häirivaks, siis pöörduge oma günekoloogile. DRKadastik