Hormoonapiraal Mirena eemaldamine 19.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mirena eemaldati 3 nädalat tagasi, menstruatsioon ei ole siiani alanud. Rase ei ole. Kas see on okei või ma peaksin muretsema?
Esimesed 2 nädalat olid väga tugevad kuumalained ja meletu higistamine. Nüüd on vähemaks jäänud. Ma ei tea kas see oli kuidagi seotud.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Mirena eemaldamise järgselt peaks tsükkel taastuma 3-6 nädalaga, kuid see on väga individuaalne. Kui menstruatsioon ei ole alanud 2 kuu jooksul, siis palun pöörduge kontrolli.
Mirena eemaldamine kuumahooge ega tugevat higistamist põhjustada ei tohiks. Sellel võivad olla muud põhjused.