Spiraali eemaldus ja menstruatsioon. 08.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Lasin eemaldada 20.11 Mirena spiraali. Kokku olen spiraali kasutanud 10a. Eemaldamise soov rasestuda. Aga menstruatsioon ei ole alanud. (Menstruatsioon puudus kogu see 10a) Kas see on normaalne, et menstruatsioon ei ole alanud, kuigi kolm nädalat on kohe möödas. Küll aga tundsin, et ovulatsioon oli 24-26.11 vahemikus. Mingit märku aga algavast mentsruatsioonist pole. Rasedustest ka negatiivne.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peale Mirena spiraali eemaldamist hakkab emaka limaskest tasapisi kasvama ja taastub tavapärane menstruatsioon. Väga harva võib toimuda rasestumine esimesel kuul. Praegu oodake rahulikult päevade algust. Kui teil 2 kuu jooksul pole mingit veritsust alanud, siis on soovitav minna kontrolli. Igaks juhuks võib jaanuari alguses teha rasedustesti, kui teil selleks ajaks pole menstruatsioon alanud. Praegu on veel täiesti normaalne, et veritsust pole alanud.