Veritsus emakakaelalt pärast suguhaiguste testide võtmist, plaan rasestuda 05.04.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Nimelt pöördun kahe küsimusega.
1) Käisin täna ämmaemanda vastuvõtul, et end enne rasedaks jäämist kontrollida (võeti emakakaelalt analüûsid klamüdioosile, gonorröale, trihhomoniaasile ja ureaplasmale), kas veritsus emakakaelalt pärast analüüside vôtmist vôib olla tingitud ka tupeseenest? (hetkel tupeseen väga äge ja limaskestad punetavad - sellega mul paar korda aastas probleeme, olen abi saanud canifug küünaldest, mida täna ka ämmaemand mulle kirjutas).
2) Soovime partneriga last saada, viimase daylette pilli võtsin 14.02.2021 ja esimesed n-ö “päris” menstruatsioonid algasid 22.03, menstruatsioon oli väga kerge, umbes nagu pillidegagi. Ostsin endale ka ovulatsioonitesti (clearblue) ning olen alates 11.-st tsüklipäevast igal hommikul end testinud, kuid test näitab 0-i, ehk siis ei ole tuvastatud LH hormooni tõusu. Kui kaua tavapäraselt aega võtab, et ovulatsioonid pärast pille tekiksid või millal peaksin murelikuks muutuma? Lisaks olen kunagi põdenud ka klamüüdiat (haigus oli organismis umbes 1,5 aastat) ning kardan, et ka see on kuidagi minu rasestumisvõimalust vähendanud. Kas klamüüdia tehtud “pahandust” oleks ka vôimalik kuidagi uurida või tuleb lihtsalt proovida rasestuda ja kui teatud aja jooksul ei jää, alles siis uuringuid kaaluda?

Suure lugupidamisega ja kena kevadet soovides

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

1) veritsust peale analüüside võtmist nimetatakse kontaktveritsuseks, mis võib olla tingitud emaka kaela limaskesta marrastusest-ektoopiast või ka limaskestade põletikust jm.
2) peale antibeebipillide jm KHK-kombineeritud hormonaalse kontratseptsiooni lõpetamist võtab aega ~3-6 kuud, kui ovulatsioonid taastuvad.
Olete noor, seetõttu täna eriti muretsema ei peaks. Soovitav regulaarne suguelu 2-3x nädalas. Kui te ei rasestu 1 aasta jooksul, siis tuleks alustada viljatu paarisuhte uuringuid mõlemal partneril.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7