Pillid ja teised ravimid 07.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure, et sain seene vastu organismis seenevastast ravimit (itrakonasool). Olen seda nüüd üle nädala võtnud ja tsükliväliselt hästi natuke määrib teist päeva (päevad nädala pärast, tavapäraselt ei määri) Tarvitan Lyndynette pille. Enne seenvastase ravimi tarvitama hakkamist küsisin nii perearstilt kui ka apteekrilt, et kas selle tõttu võib pillide mõju väheneda, kuid mõlemad ütlesid ei. Kas mul oleks põhjust muretseda? Itrakonasooli pakendil oli kirjutatud, et ei tohi rasestuda ega rasestumisvastaste tarvitamist ravi ajal lõpetada.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Seenevastane ravim ei mõjuta rasedusvastast kindlust, kuid võib vahel koostoimena anda lisamäärimist. See ei ole ohtlik ja pigem on seotud östrogeeni madalama doosiga ( arvatavasti võtate Lindynette 20).
Määrimisest ei ole vaja välja teha ja jätkate pillide võtmist skeemi järgi. Kui ka järgmisel kuul esineb vahemäärimist või veritsus algab enne originaali lõppu, siis on soovitav pille vahetada ajutiselt
Lindynette 30-le. Kindlasti ei ole soovitav pillide võtmist katkestada, kuna selle seeneravi kuuri ajal ei tohiks te rasestuda.