Tupe mikrofloora 05.02.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Katrin!
Vabandan kohe, kui kirjutan vigadega, loodan, et saate mind aru-)

Mul on kaks meest, alalist partnerit-minu abikaasa, kellel ei ole kedagi veel peale mind ja minu töökaslane, kes on abielus ka, temaga on juba umbes aasta suhe.
probleem on selles, et märkan väliselt (peegli abil) valge katt või voolus, kuid ei ole tugev. Sügelust, punetust ei ole, lõhna ka. Lihtsalt nagu keefir voolus. Valge voolus mul on tihti ja arst ütles, et kuna kõik analüüsid korras, siis see on ok. Kuid kuid koogus muutub suuremaks, siis hakkan mueretsema.
Saan aru, et midagi on tupe mikroflooraga. Kas ei ole võimalik kahe partneriga üheagselt olla? Mõtlesin, et harjume teine teistega.

Suured tänud kui saaksite midagi veel soovitada

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Uue partneriga võib tupe mikrofloora muutuda ja põhjustada probleeme rohkenenud voolusega. Selliseid muresid tekib partneri vahetusega sageli. Olete käinud arsti juures ja kõik analüüsid on korras, seega suguteede infektsiooni ei ole. Olete teinud õigesti, et kasutate probiootikumidega tuperavi, sest see aitab tupe mikrofloorat taastada. Kui voolus on nagu "valge katt", siis on suure tõenäosusega tegemist kandidoosi ehk tupeseenega. Soovitan teha ravi seenevastase preparaadiga ja võtta suu kaudu 1 kapsel fluconazoli ( on apteegi käsimüügis). Probiootiume sisaldavaid tupekuule soovitan panna tuppe iga kuu vahetult peale menstruatsiooni lõppu ja piisab 2-3päevast ( Ecovag, Ecocillin, Multigyn Actigel vm), samuti soovitan vältida tampoonide kasutamist menstuatsiooni ajal.