spiraal või pillid 06.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas diabeetikule on sobivaim rasedusvastane vahend spiraal või sobivad mõned pillid ka ? Kas sellise haiguse puhul on rasedusvastastele vahenditele ka mingid soodustused haigekassa poolt? Aitäh!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Diabeetikule võib soovitada madala hormoonisisaldusega antibeebipille ,aga kui olete juba sünnitanud ei ole ka spiraal vastunäidustatud.
Haigekassa kompensatsioon on sümboolne,st.50% ravimi hinnast kui ravimi maksumus on kuni 200 EEKi.Spiraalile soodustust ei ole. Edu soovides,Maie Väli.