Pikemat aega veritsus 08.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 2he lapse ema ja siiani olnud ments. Korrapäraselt 7päeva,kuid viimane kord määrib juba 16ndat päeva.(rasedustest neg.) Arstile ei saa pöörduda kuna puudub haigekassa.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil on ainult määriv veritsus ja mingeid tugevaid valusid ega halvalõhnalist voolust ei ole, siis midagi ohtlikku ei ole. Perearstilt saate küsida Cyclocaproni tablettidele retsepti: võtate 1 tablett 3 korda päevas, kuni veritsus lõppeb. See on veritsuse sümptomaatiline ravi traneksaamhappega.
Kui sama situatsioon kordub järgmisel kuul, siis on kindlasti soovitav kontrolli minna-teha ultraheli uuring ja analüüsid põletike suhtes.