Kuidas duphastoni võtta ja kas oleks vaja muud ravi kõrvale ? 10.11.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Kuna on suur soov rasestuda ning siiani ei ole see 2.aasta jooksul õnnestunud, siis palun abi. Ehk oskate nõu anda.
Sünnitasin 2012 aastal tütre ning rasestusin juba esimestel kuudel.Probleeme ei olnud. Sünnitus kestis 17 h ja kõik läks hästi.Sünnitasin ise.
Menstruatsioon muutus ebakorrapäraseks 2017 a lõpus.Vahepeal hilinesid päevad kuu aega, siis 3 kuud ja nüüd juba pole päevi olnud pool aastat. Tavaliselt on mul normaalne tsükkel 28 päeva.Läksin naistearsti juurde 2018 aasta märtsis. Tegi läbivaatuse ja võttis analüüsid.
Analüüsidest selgus, et progesteroon madal ja testosteroon kõrge.
Samuti oli arst kirjutanud sinna midagi sellist St.gyn. : Välisgenit. i/i .Tupp vaba, portio silmale puhas. Emakas antefleksioonis, norm suurust, liikuv, valutu. Adneksid bilat ii. CD -s pakitsus ja valulikus UHD:Emakas 5,37x4,16cm, endom c0,61cm, parem ovaar 3,10x 1,88cm,multifol. vasak ovaar 3,26x1,42cm.PCO ? CD-s vaba vedelikku ei ole.
Kirjutas ravi duphastoniga. 10 mg päevas II faasis.
Arst ütles et alustaksin võtmist kohe 12 päeva järjest . Ja kui päevad hakkavad siis igal 16 tsüklipäeval alustan võtmist ja 12 päeva võtan.
Ja nii 3 kuud.
Kuna sellest on nii palju aega möödas ja siiani pole ma veel raviga alustanud siis kas võin kohe alustada raviga nii nagu arst ütles ? Või peaksin ma laskma ennast uuesti läbi vaadata ?
Kuna on hirm uute rohtude ees siis lükkasin seda ravi aina edasi, aga tundub et enam nii ei saa.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Kahjuks on sageli nii, et eelmised kogemused rasestumisetega täna ei kehti, sest olete ju ka vanem ning vanusega ainult lisandub probleeme.
Loen raviarsti kirjeldusest: "...parem ovaar 3,10x 1,88cm,multifol. vasak ovaar 3,26x1,42cm.PCO ?..."
Nii kirja kui arsti põhjal on selge, et tegemist on menstruaaltsükli häiretega, multifollikulaarsete munasarjadega, kahtlusega PCOS sündroomile. Need patsiendid ei rasestu reeglina ovulatsioonide puudumise tõttu.
Ise saate osta apteegi käsimüügist ovulatsiooni testid, uuem on viljakusmonitor.ee, tarvitada pulbreid Inofolic, vitamiine N.A.I.N.E. ja M.E.E.S.
Kui soov rasestuda ja mitterasestumine on kestnud üle aasta, siis tuleks alustada viljatu paarisuhte uuringuid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee