Lühikese II faasi ravi 12.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Oleme edutult püüdnud rasestuda aasta algusest, kuigi kõik analüüsid on olnud korras. Arst kahtlustab lühikest teist faasi (eelkõige basaaltemperatuuri ja OV testide põhjal) ja määras Duphastoni ravi 1 tbl päevas 11-26 päeval. Kuid 18-22 päeval (oodatav OV aeg) tuli hoopis tugev tsüklihäire, ei saanud vahekorraski olla ja basaaltemperatuur ei tõusnudki. Olen mures, et Duphastoni ravipäevade periood liiga pikk ja alustasin liiga vara (tsükkel keskm 31 päeva, OV 18-19 päeval testi järgi). Kas peaksin alustama hiljem (peale temperatuuri tõusu)? Kui mitu päeva järjest võtta?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tavaliselt võetakse 10mg päevas m.tsükli 16-25 päevani.Proovige esialgu duphastoni ja kui see ei aita peaks tegema ovulatsiooni stimuleerimise.Õige aeg duphastoni tarvitamiseks on 2 päeva peale positiivset ovulatsiooni testi. Edu soovides,Maie Väli