Hüperplaasia ja verejooks 31.05.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Pöördun teie poole murega kuna ei oska kuhugile enam pöörduda. Aga vajan lahendust mis aitaks sellele murele lõppu teha.

Olen 44a. Viimased 3 aastat on ebaregulaarse tsükliga rohke ja sage menstruatsioonid.
Rasedusi on olnud 8 neist 2 katkenud, 2 tava sünnitusega ja 4 keiser sünnitused.
Seega on emakas nelja armiga.
2012 aastal viimasel keisri lõikusel tehti minu palvel Sterilisatsioon .
2016 aastal tehti 5 emakaõõne abrasiooni.
Edasi oli menstruatsioonid eba korra pärased mõni kuu jäi vahele mõni kuu määris vaid ja mõni kuu oli vere eritus väga tugev ja pikk . Uuesti pöördusin arsti poole 2018 a okt. kuna vere eritus oli veninud juba mitme nädala peale. Siis tehti emakaõõne abrasiooni. Dr. kirjutas see kord välja taas tabletid G03AC09 desogestreel. Menstruatsiooni algas uuesti 10.11.2018 ja äärmiselt vere rohkena ja siis alustasin ka tablettide võtmisega vere eritus oli pikk ja väga vere rohke .kestis kokku 11 päeva . Tablettide võtmisest tekkisid tugevad peavalud ja iiveldus. Peale kolmandad nädalat soovidas perearst ära jätta. Detsembris algas tsükkel 10.12.2018 vererohkelt ja jälle üle 10 päeva. 12 märtsil hakkas õrn määrimine mitte iga päev ,pigem seostus see pingutustega ja kuni 22 märtsini sellest alates tekis veritsus mis läks iga päevaga aina rohkemaks .Pöördusin taas arsti poole tehti UHD
UHD uuringul 10.04.19: Uterus anteversioonis: 6,2 x 5,4 x 6,9cm,

emakakaela piirkonnas tsüstid läbimõõduga 0,7cm, 0,9cm.

Limaskest 2,5cm- paksenenud.

P.ov. 2,7 x 2,4cm, selles vedelikukogum läbimõõduga 2,0cm.

V.ov. 3,7 x 2,5cm, selles vedelikukogum 2,7 x 2,0cm
11.04 tehti taas emakaõõne abrasioon.
Kuid vere eritus ei kadunud kuhukile pöördusin 17.04 taas arsti poole tehti uus UHD
Limaskest 2,1cm- paksenenud.
18.04 tehti taas emakaõõne abrasioon.
veritsus oli ka seekord pikk
arsti juurde kutsuti tagasi 8.05 määrati uuesti tapletid.
Retsept: 1061671828, 50%. düdrogesteroon (10 mg). õhukese polümeerikattega tablett. 20 tk. 10 mg, 2 kord(a) päevas, 5 päev(a). Annustamise aeg: hommik, õhtu.
Retsept: 1061671850 2061671850 3061671850, 50%. desogestreel (75 mcg). õhukese polümeerikattega tablett. 56 tk. 75 mg, 1 kord(a) päevas, 180 päev(a). Annustamise aeg: õhtu.
see kuu algas määrimine 10.05 tugev veri eritus 18.05 vere eritus oli tugev ja kestis 29.05 jäänud on määriv eritus eriti hommikul.
Viimasel külastusel küsisis ka miks ei võeta ette emaka eemaldamist öeldi et pole näitustatud!
Olen selle murega juba viimased 3 aastat olnud. Ja hetkel jään endale kindlaks ,et ei soovi enam rasetusvastaste tablettidega ega ka spiraaliga seda ravida.
Tablette olen proovinud 2 korral ja erinevaid tulemuseks on olnud tugevad peavalud ja iiveldus ja üldine tervise halvenemine.
Soovin teie poolsed hinnangud.
Kuna hetkel mõjutab see kõik minu elu .
Tahan leida lahenduse mis aitaks lõpuks täisväärtusliku elu elada.
Loodan siirad, et ehk oskate nõu anda.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 44-aastane

Olen raviarstiga igati nõus: "Viimasel külastusel küsisis ka miks ei võeta ette emaka eemaldamist?"
Soomes oleks teid ammugi opereeritud, need kannatused ei õigusta ennast. Abrasioone püütakse kaasajal vältida. Kuna olete noor, siis on võimalik laparoskoopiline -torude kaudu emaka eemaldamine, jättes alles munasarjad, munajuhad, emaka kaela.
Teine võimalus on eemaldada emakas koos emaka kaelaga tupe kaudu, see on kiirem, ohutum ja välistab tulevikus emaka kaela vähi riski.
Kirurgilise ravi eesmärk on elukvaliteedi parandamine. On ju õige seisukoht?
Mina olen hetkel tööst eemal, aga soovitan pöörduda otse dr Ivo Saarma poole Erahaiglasse Fertilitas Viimsis, aja vastuvõtule saab broneerida reg tel 6059600, öelge, et mina soovitasin, kirurg selgitab teile kõiki võimalusi ja broneerib operatsiooni aja. Peale op saadetakse materjalid uuringule ja nii saab välistada ka 100% vähipaikmed.
Tartus dr Andrei Sõritsa Erakliinikusse Elite. Saate kiiresti abi oma elukvaliteedi parandamiseks. On ka muid võimalusi, aga need pikaaegsed kannatused ei peaks edasi kestma.
Minu vastuvõtule saab aja broneerida alates 26.08.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee