mure "päevade" pärast 02.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on suur mure seoses menstruatsiooniga, mis juba aastaid on olnud väga regulaarne ning alati alanud õigel ajal ja kestnud 4-5 päeva. Seega pole probleeme olnud. Aga nüüd kestab see juba kuuendat päeva ja lõppu pole "tundagi". Valusid ega muid kaebuseid ei ole. Kas see võib olla pingest või murest või äkki olen külmetanud?
22 aastane neiu.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Peaksite siiski minema günekoloogi konsultatsioonile.Kuna olete noor neiu,on ilmselt tegemist anovulatoorse verejooksuga,mille põhjuseks võib olla munasarjade vaegtalitlus.Pinge ja mure võivad mõnikord küll m.tsükli häireid põhjustada.Kõne alla võiks tulla ka emaka limaskesta hüperplaasia,aga noortel naistel on emaka verejooks üldiselt talituslik e.düsfunktsionaalne. Edu soovides,Maie Väli