Ovulatsioon ja vaginaalne ultraheli 28.03.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Seoses alakõhuvaludega (eelkõige vasakul pool) sain naistearstilt saatekirja vaginaalsesse ultrahelisse. Infolehel on kirjas, et antud ultraheli viiakse läbi menstruaaltsükli esimeses faasis, et vältida raseduse olemasolu.

Kuna peale pillidega lõpetamist (5 kuud tagasi) on tsüklid olnud pikad (viimased kolm 42,42,37) ning esimest korda sain täna ovulatsioonitestile üldse positiivse tulemuse (tsükli 23. päev), siis kas järgmine nädal olev ultraheli nullib ära ka minu selle kuu püüdlused rasedaks jääda?

Ette tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Günekoloogiline ultraheli uuring on tavapärase günekoloogilise läbivaatuse juurde kuuluv täiesti ohutu uuring ja seda võib teha igas menstruatsioonitsükli faasis, samuti raseduse ajal. Raseduse diagnoosimiseks ja loote arengu jälgimiseks kasutatakse alati ultraheli uuringut. Raske on uskuda, et selline infoleht olemas on.
Kuna ovulatsiooni test on positiivne, siis kasutage see teadmine ära, et täna-homme on kõige suurem tõenäosus rasestuda!