Munasarede ja rinna valud 19.01.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

2 aastat tagasi mul hakkasid valutama munasared,esmisel korral ma tundsin seda vahekorras,oli väga valus ja ebameeldiv.Need valud tekkivad mul mõned korrad kuus,juhtub ka nii, et on valus isegi kõndida.Ja kui need valud on mul,siis alati on valus ka vahekorras.Läksin umbes aasta pärast günekoloogil kontrollimas ,kõik oli korras.Läksin seejärel perearsti juurde ja seal tehti ka ultraheliga,aga ainult kõht,algul öeldi et polnud mu midagi viga,aga kui tulemused jõudsid perearsti juurde ,siis ta ütles ,et on mingid günekoloogilised probleemid.Läksin veel kord günekoloogi juurde ,aga juba teine oli,ta vaatas mind ,kontrollis ja jälle kõik korral.Nüüd mul on vahest valud rinnades,see on umbes pool aastat .Ja need valud ei ole päevade ajal,vaid siis kui neid pole.Ja päris mittu aastaid mul rinnade vahel siuke vastik happu lõhn,meenutab äädikat.Kuigi käin regulaarselt pesemas.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Pikka kirja lugedes tundub tõesti, et olete noor ja terve, siis kui sugulisel teel levivad infektsioonid on välistatud. Suure tõenäosusega on tegemist ovulatsioonivaludega, mis on menstruaaltsükli keskel ja mööduvad, vahel on vajalik tarvitada 2 tabletti paratsetamooli vms.
Rinnavalu enne menstruatsiooni on samuti füsioloogiline ja mööduv, PMS vastu on head tabletid apteegis Prefemin, mida tuleks võtta 90p järjest.
Voolus muutub iga päev. Vooluse parandamiseks, valuliku vahekorra ning tupekuivuse vastu aitavad apteegi käsimüügist tupekuulikesed Ecocillin, lugege ka koduhete ecocillin.ee. Pesta tuleks Lactacyd sensitive`ga.
Soovitav on HPV vaktsineerimine, siis külastate naistearsti 6 kuu jooksul 3x ja on tagasiside
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee