Nuva rõngas 20.08.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen kunagi kasutanud nuva rõngast kui vahepeal on olnud 3aastat vahet ( ei ole kasutanud hormonaalseid radestumisvastaseid ravimeid). Kas nuva rõnga võib paigaldada ka siis kui menstruatsioon ei ole alanud või on oluline, et rõngas oleks tupes just menstruatsiooni ajal? Aitäh

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Nuva-ring tuleb tuppe viia m.tsükli 1.päeval ja jääb see tuppe kolmeks nädalaks. Eemaldada tupest m.tsükli 21.päeval.Nädal aega vahe ja siis uus rõngas tuppe.
Edu soovides,Maie Väli