Päevad hakkasid varem 23.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, kaks kuud tagasi hakkasin kasutama Nuva rõngast, viimati olid päevad 1. mai ja lõppesid 5. mail. Uue rõnga paigaldasin järgmisel päeval ja nüüd pole veel kolm nädalat mööda läinud, aga päevad juba algasid (23.mai). On see normaalne või peaks pöörduma arsti poole?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Nuvaring on oma olemuselt sarnane rasedusvastaste tablettidega, kuid hormoonidoos pillides on madalam. Osadel juhtudel võib sellega seoses esineda vahemäärimisi või Nuvaring ei kontrolli hästi tsüklit.
Soovitan praegu Nuvaringiga skeemi järgi jätkata ja määrimist mitte arvestada. KUi sarnane situatsioon korduba ka järgmise paari tsükli jooksul, siis on soovitav raseudsvastast vahendit vahetada ehk üle minna pillidele, mille doos on pisut kõrgem. See aitab tsüklit paremini kontrolli all hoida. Varasem määrimine enne oodatavat õiget menstruatsiooni ei ole ohtlik. Rasedusvastane toime on olemas.