rõngas genitaalpiirkonnas 29.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Sooviksin endale rõngast genitaalpiirkonda.....oskate öelda, kas sellega võib kaasneda ka mingi risk ja kas rõnga paigaldab kosmeetik või günekoloog.
j.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Rõnga genitaalidele saab paigaldada nii kosmeetik (kes paigaldab ka nabarõngaid) kui günekoloog. Soovitan siiski enne sellist otsust kaaluda läbi nii plussid kui miinused. Rõngas väikesel häbememokal võib vahekorra ajal olla ka ebamugav ja isegi valus (erutuse korral muutuvad väikesed häbememokad suuremaks, kohevamaks). Samuti on vajalik algul väga korralik intiimhügieen , et ei tekiks põletikku, piirkond kuhu Te tahaksite rõnga panna on rikas mikroobide poolt.
Tervitades Aire Sekavin