Spiraal + on soov uuesti rasestuda . 09.08.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mis moodi ma saaksin vabaneda vaskspiraalist kui minu günekoloog ei ole seda nõus eemaldama ja pidevalt on valud sees ja kohati on ka menstruatsiooni ajal väikesed vere tükid ? Ja ei lubata mul ise ka eelmaldada ja abikaasa ei julge ka jne.
Mu günekoloog käskis mul rohke verejooksu puhul kasutada ainult ja et ma kolme kuu vältel ostaksin välja hormoon spiraali ja ta ei võitnud mul vaskspiraali välja , kuigi ta teeb piina valutab alatasa .
Ükspäev oli täpselt selline valu et anna otsad aga noh kes neid rohte jõuab pidevalt neelata mulle paigltati see spiraal eelmise aasta märstsi kuu sees , ma ise soovisin seda ja sain ka selle tasuta sest siis mul pisi tütar oli paari kuune ja nüüd siis mu günekoloog tuli minuga kauplema kui ma soovin et uue spiraali asemel uuesti ta mulle plaastrid välja kirjutaks või beebipillid välja kirjutaks aga ta polnud sellega nõus .
Mu tuttav soovitas mulle Viljandis ühte head günekoloogi aga kui ma sinna helistasin siis sain sealt üldse sõimata ja et ta ei usu seda juttu jms ...
Meil abikaasaga on mõtted otsas kuhu üldse pöörduda ja vahepeal tuleb isegi menstruatsiooni ajal väikseid veretükke ja millalgi on meil üks laps veel plaanis aga ma ise ei tohi spiraali eemaldada ...
Poiss on plaanis aga me ei saa nendest tabelitest aru , mis on internetis üleval
Mõtte oli et poisslaps võiks sündida , kas juunis või augustis .
Ma ise saan aprillis 30a ja abikaasa saab aprillis 43a.
2 tütart on esimene on abikaasa kasutütar ehk minu tütart ja teine pisike on meie ühine, ma kardan et kui ise eemaldan või lasen spiraali eemaldada siis ma saan enda günekoloogi käest sõimata

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui vaskspiraaliga on menstruatsioonid vererohked ja probleemiks on kõhuvalud, siis tuleb spiraal igal juhul eemaldada. Miks arst pole nõus olnud seda tegema, jääb arusaamatuks. Alati saab ju murega pöörduda ka teise naistearsti või perearsti poole. Tänapäeval on võimalus valida paljude erinevate efektiivsete rasestumisvastaste vahendite vahel: hormoonspiraal, tuperõngas, plaaster, pillid, implantaat. Kõikide nende vahendite plussiks on see, vereeritus menstruatsiooni ajal väheneb ja valu kaob. Vajate põhjalikumat nõustamist , et leida Teile sobivaim rasestumisvastane meetod.