Päevad 3 päeva 12.06.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 25 aastane naine ja hetkel rändan Austraalias ringi ( praeguseks 4 kuud) ja köik on uus ja uued tööd jne. Viimati käisin naistearsti juures aasta tagasi ja kõik oli korras, koguaeg on olnud. Nüüd hakkasin veidi trenni tegema kodus ja märkasin et minu päevad on vaevu 2 päeva ainult. Nii on juba 2 kuud järjest. Viimati olin vahekorras 3 kuud tagasi ja siis kasutasin kondoomi, oli paar päeva enne päevade tulekut. Siis oli vere eritus normaalne .Tavapäraselt on ikka 6 päeva olnud. Tegin ka igaksjuhuks raaedustesti ja see oli negatiivne. Mida peaksin ette võtma ja kas peaks siin Austraalias külastama günekoloogi v on see normaalne et minu kehaga tekivad sellised muutused ja veidi teistmoodi tegutseb see süsteem siin austraalias?
Aitäh,

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Menstruatsioonitsükkel on regulaarne, kuid vere hulk on väiksem. Ma ei näe põhjust muretsemiseks. Sellise muutuse põhjuseks on hormonaalsed muutused organismis, mis on omakorda seotud stress-hormoonidega. Uus keskkond, suured muutused elus, füüsiline treening- see kõik mõjutab organismis hormonaalset talitlust, ka munasarjade tööd.