Pole päevad tulnud veel 12.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 24 aastane mure see et ei hakkanud päevad, eelmine kuu oli, mul oli päevad ja tegeme elukassalisega kontoomiga, kõhus valu ja seeskeerab mida teha

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Esmasena on soovitav teha rasedustest. Kui see on negatiivne, siis on tegemist tsüklihäirega. Kui teil kuu aja jooksul päevad ei alga, siis on soovitav pöörduda kontrolli. Kui päevad algavad hilinemisega, siis tavaliselt enesetunne paraneb ja soovitav on vaadata, kuida tulevad järgmised päevad. Kui tsükkel on korduvalt üle 40 päeva, siis on samuti soovitav pöörduda kontrolli lisauuringute ja vajadusel ravi suhtes. Tsüklihäiretel on palju erinevaid põhjuseid.