Ebaregulaarne menses, soov rasestuda. 26.02.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, Olen 25. aastane naine ja on soov rasestuda. (171cm ja 86kg) Tsükkel 28 päeva. Aga mul on ebaregulaarne menses, arst kirjutas 2016. a mulle esimest korda Duphastoni. Mida ka kasutasin, mille abil sain regulaarseks oma tsükli. Nüüd 2019. aasta Maist oleme üritanud elukaaslasega last saada. Vahepeal on see muutunud, et töö juurest olen saanud omale tööstressi ja lisakilod. Mõlemaga tegelen igapäev, söön Magne B6’te, C ja D’vitamiin + lisaks söön Woman Conceptioni viljakuse toetamiseks ja tegelen oma vaimse poolega, et tööstress ei häiriks mu igapäevast elu. Käin jalutamas ja toitun tervislikumalt. Elukaaslane sööb samamoodi meeste vitamiine ja toitub tervislikult.
2019. a muutus mu menses jälle ebaregulaarseks, vahepeal oli ilusti mitu kuud järjest ja siis jälle mitte midagi. 2020. aasta algusest hakkasin jälle sööma Duphastoni, et muuta oma menses regulaarseks. Sellest ka minu küsimus, kuna minu arst soovitas minul kõigepealt oma kaal alla saada ja edasi vaadata. Ma söön duphastoni 18. tsükli päevast ja 10 päeva 1x päevas. Nüüd veebruaris jäi menses ära, kuna toetamiseks ma ei võtnud duphastoni. Ja ma võtan ka kuus alla 4-5kg ehk ka sellepärast jäi ära. 22.02 oleks pidanud hakkama menses, eelmine oli 25. jaanuar. Ma tegin rasedustesti 25.02 ja oli negatiivne. Hakkasin ka 25.02 Duphastoni võtma. Kui olen ikkagi mensese esile kutsunud, aga rase.. Mis siis reaalselt juhtub? Ja näiteks olengi rasedaks jäänud, aga võtan duphastoni 18. päevast 10 päeva. Kas siis juhtub ka midagi rasedusega või ei?
Millal oleks mõistlik aeg, et teha test? Ja mida veel teha, et ikkagi kord tuleksid positiivsed tulemused?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere ! Võtke rahulikult duphastoni edasi.Juhul kui olete rase,mõjub see pigem rasedusele soodsalt ja takistab võimalikku raseduse katkemist. Kui algab menstruatsioon,siis ärge enam duphastoni võtke.Jääb mulje,et korralikku hormoonide määramist ei ole Teil senini tehtud.Hormoonid võiks määrata m.tsükli 8. Ja 21. päeval. Kuna olete pisut ülekaaluline,võiks teha ka veresuhkru ja insuliini määramine koormustesti ajal .Edu soovides, Maie Väli