Jeanine ja "päevad" 01.09.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

peale mõneaastast pillide võtmise vaheaega (lõpetasin, kuna olid lakkamatud peavalud) hakkasin arsti soovitusel kasutama Jeanine'i. Peavalusid esineb nüüd harva. Jeanine'i olen võtnud tänaseks kaheksa kuud. Algselt (umbes neli kuud) toimus kõik nagu pillide võtmisel ikka, et kui viimane söödud, algas päeva paari pärast menstruatsioon. Nüüd on aga kaks korda menstruatsioon üle kuu ära jäänud ja vahepealsetel kuudel algab ebamäärane vähene pigem pruunikas voolus umbes kolm-neli päeva enne pillide võtmise lõppu (s.t et süüa on jäänud veel kolm-neli pilli). Peale pillide võtmise lõpetamist enam midagi ei tule. Üldiselt on mul "päevad" alati olnud väga korrapärased ja kestnud vaid kuni kolm päeva vähese verevoolusega. Kas on normaalne, et "päevad" hakkavad pillide võtmise ajal? Järgmine korrapärane arsti kontroll oleks nelja kuu pärast. Kas oleks põhjust kohe arsti poole pöörduda?

Tervitustega ja ette tänades,
Jaana.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Teatud pillide korral võib olla nii. et mensesed muutuvad väga vähese verega ja võivad isegi ära kaduda. Mõnikord võib menses tõesti alata enne pillide lõpetamist. Järelikult eelmised pillid sobisid ehk pisut paremini selles suhtes, samas kui peavalud on nüüd kadunud, siis soovitaks ikkagi viimast varianti. Kui te olete pille korralikult reeglipäraselt võtnud, siis rasedust olla ei saaks. Igaks juhuks soovitaks siiski teha ühel hommikul raseduse test. Kui see on negatiivne, siis selline olukord on teile normaalne. Sageli peale mõningast ebakorrapärasust taastub tsükkel jällegi., niisiis muretsemiseks pole põhjust. Tervitades Dr Ülle Kadastik