Prefemini tablettide kõrvalmõjud? 21.02.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure, et mu günekoloog soovitas mul võtma hakata Prefemini tablette ning hakkasin neid võtma 9.02 ning menstruatsioon algas alles 15.02. Esimesed kaks päeva tuli suures koguses verd mis mind juba ehmatas, kuid kolmandal päeval enam mitte nii palju. Aga kunagi varem ei ole vere kaotuse kogus niivõrd suur olnud. Mure on tegelikult hoopis tänaseks midagi muud. 19.02 tundsin, et tualetis käies pissides intiimpiirkonnas kipitab ja valutab nagu põiepõletik oleks. Igaksjuhuks vaatasin ka üle ja siis avastasingi, et on üks selline mäda villi või punni moodi asi seal. Eeldasin, et järsku karvanääps tekitab põletikku ja sellest tekkis mädane vistriku laadne asi. Aga täna 21.02 lasin elukaaslasel vaadata, kuna mul see kipitustunne läheb pigem hullemaks iga päevaga. Ning ta leidis selliseid mädaseid ville/punne juba kokku 4. Oleme mõlemad elukaaslasega suguhaigustest puhtad, koos oleme olnud 3a. Seega suguhaigused on välistatud ja mul ei ole kunagi varem olnud kokkupuudet selliste punnidega. Mitu villi/punni on juba mokkade peal, mis panigi minus ohutule tööle. Kas on võimalik, et seda “ nahalöövet “ võivad tekitada need Prefemini tabletid?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Info lehelt raviminfo.ee: Prefemin, 20 mg õhukese polümeerikattega tabletid. Hariliku mungapipra viljade kuivekstrakt. Tavaline annus on üks tablett ööpäevas (kaasa arvatud vaevustevabadel päevadel). Ravikuur peaks vältama vähemalt 3 kuud.
Prefemin on käsimüügi preparaat, kõik võivad seda ise osta, retsepti ja arstlikku läbivaatust ei ole enne vaja.
Kaebused ei ole seotud nende tablettidega.

Suure tõenäosusega on tegemist genitaalherpese lööbega, peaksite kiiresti pöörduma naistearstile, et saada koheselt adekvaatne retseptiravi.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid