Pikk menstruatsiooni tsükkel 17.09.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mure on 13 eestade tütre pärast. 1,5 aastat tahasi hakkas menstruatsioon. Alguses kestis vaid mõned päevad siis oli paus üsna mitu kuud. Kui päevad algasid uuesti oli tsükkel 3 kuud ja üsna tugeva voolusega. Asume soomes ja saime siinselt perearstilt rohu (PRIMOLUT). Nüüd oli kaks kuud pausi ja tsükkel hakkas uuesti ja on nüüd kestnud tugeva voolusega üle 30 päeva. Kas selline asi on normaalne? Lapsest on kahju. Õnneks puuduvad alakõhus igasugused valud ja enesetunne on üsna hea. Kas pean uuesti arstile pöörduma ja kas muretsemiseks on põhjust?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, noortel kui menstruatsioonid algavad võibki tsükkel olla ebaregulaarne mõned aastad.. Kollaskehahormooni võiks võtta umbes 6 kuu vältel ja võtta tsükli II pooles 10 päeva, nii iga kuu. Sellega tsükkel reguleerub. Kui esineb kauakestev häiriv voolus, soovitaks ikkagi günekoloogi juurde minna.
Drkadastik