Vaskspiraal 16.08.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Soovin vaskspiraali lasta eemaldada,
Kas seda peab tegema sama arst kes spiraali paigaldas?
Aitäh.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 37-aastane

Kindlasti mitte, spiraali võib eemaldada iga arst, ämmaemand või õde.
Teame juhtumist, kus ka partner eemaldas spiraali. Tuleb niitidest haarata ja tõmmata emakast ja emaka kaelast välja.
Tulevikus mõelge munajuhade sulgemisele või meeste vasektoomiale, mis on Eestis lubatud alates 35a.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid