Konisatsiooni ja valud emakas 19.05.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Loodan,et väga segaselt ei kirjuta...6 kuud tagasi tehti konisatsioon ja diagnoosiks jäi raske emakakaela düsplaasia. Samuti lasin nüüd teha vaktsiini gardasil. Kuida nüüd olen hakanud tundma emakas ebamugavust. Mitte iga päevaselt. Samuti pole 4 kuud kasutanud pille,vaid kondoomi. Peale vahekorda on esinenud õrna määrimist. Vahekord ei tekita valu egas.muid kaebusi.Paar päeva tagasi tekkis pidev vajadus käija wc-s ,kuid heal juhul paar tilka tuleb ja käib läbi põletav valu ning voolus on suurenenud. Kahtlustan,et tegemist võib olla tupeseenega,sest seda on esinenud varem ka. Hakkasin kasutama ecocillin vaaginaalseidkapsleid,sest kui jaanuaris külastasin günekoloogi, sest siis esines ka valu tupes,aga läbivaatluses selguse,et ainult põiesein on paksenenud ja märkas vooluse suurenemist ja ütles,et kui tulen tagasi pap ja hpv testi tegema kuur läbi teha. Sain arstile küll aja,aga mure suur,et korrast on ära midagi. Eriti muretsen sellepärast,et on soov last saada,aga ootan analüüse. Ühesõnaga,kui tegemist pole tupeseene,vaid emakakaela põletikuga,siis mis lootused on üldse mul saada emaks? Kas tehakse taas konisatsioon või suurem lõikus...

Ma väga loodan,et saate mu segasest jutust midagi aru ja oskate aidata!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kaebused on iseloomulikud kuse- ja suguteede põletikule. Ka tupeseen põhjustab põletavat tunnet ja rohkenenud voolust. Sellisel juhul on vajalik teha analüüsid : testid emakakaelast ja soovitavalt ka uriini külv, kuna esinevad urineerimis-kaebused. Soovitan teha ka kolposkoopia, kuna on olnud veritsust peale vahekorda. Kui on tegemist tupeseenega, siis sellisel juhul peaks klotrimasooliga tuperavi olukorra lahendama. Analüüside vastustest selgub, milline ravi on vajalik. Konisatsioonist on möödunud 6 kuud ja tegemist ei ole kindlasti operatsiooni järgse tüsistusega. Peate jääma jälgimisele, kuna risk, et düsplaasia aastate jooksul kordub, on ligikaudu 20%. Tõenäosus, et lähiaastate jooksul on vajalik korduv konisatsioon, on väga väike.