uuring 08.01.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul tehti arsti juures proov ja vastus oli selline: Materjal T84000-endomeetrium kahvatult värvunud,lüseerunud silinder-epiteeli rakke ning näärmete turselise endometriaalse strooma fragmente sisaldav lima. M09300-morfoloogiline diagnoos vajab lisauuringut. Kuna saan arstile pika aja pärast ,kas oskate selgitada mida see vastus tähendab ja kas on põhjust muretseda? Kui ravida on vaja siis kuidas? Tänan

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 44-aastane

Vastus ei tähenda mitte midagi, jääb mulje, et materjali oli vähe. Tegemist on algava üleminekueaga ja sellega kaasneva kollakeha hormooni langusega, mis põhjustab menstruaaltsükli häireid ja anemiseerivaid verejookse. On võimalik faasiline tablettravi, mis on soodsam ja mugavam.
Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee isikukood, leian aja järgmisel nädalal. Kaasa viimane kliinise vere analüüs pereõelt, kui suitsetate, siis ka ferritiin, ferritiini uuring tasutakse ka eriarstile, saan selle ka ise määrata.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid tel 6014331