klamüüdia tüsistused 18.11.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul diagnoositi 1992.a. klamüüdia , sain doksütsükliin ravi 20 päeva. Hiljem olen käinud korduvalt kontrollimas ja günekoloog pole rohkem klamüüdiat avastanud. Mul on viljatus ja muna-juhad suletud. Naistearstid ütlevad et günekoloogilist probleemi hetkel nemad ei näe.
Aastaid hiljem aga on mul süvenenud järgmised asjad : naha sügelus juba 10 aastat 2005 aastast peaaegu, liigeseprobleemid, valu ja liigeste krõksumine, ninakoopa põletik, et norskan pidevalt, ühe kõrva põletik ja hamba-alune põletik, mis läks üle isegi mädaseks lõua-luu põletikuks. Loomulikult ei oska öelda, mis sellega seotud võib olla.
Olen korduvalt küsinud ka klamüüdia tüsistuste kohta, aga naistearstid soovitavad pöörduda perearsti poole, see aga ei oska vastata või ütleb, et küsiks spetsialisti käest.
Lugesin, et klamüüdiat saab diagnoosida ka geeni-tehnoloogiliselt, äkki kabinettides kasutatakse mingit lihtsat meetodit. Kus seda tehakse?
Palun infot klamüüdia hilisemate süsteemsete tüsistuste kohta ja kas on võimalik et klamüüdia püsib organismis edasi.
Muid haigusi eriti põdenud ei ole, v.a. külmetushaigused.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, klamüüdia võib tõesti põhjustada probleeme liigestes, seega soovitaks teha veeniverest analüüs klamüüdiale, seal määratakse antikehad. Sel juhul soovitaks teha klamüüdia ravi. Kõik muud haigused, mida te mainisite ei tohiks olla seotud läbipõetud klamüüdiast. Liigeste probleem on ka hästi harv probleem , mis oleks seotud sellest tekitajast. DRKadastik