Probleemid peale Yaz pillidega alustamist 13.09.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Tere olen 29 a naine. Sünnitasin märtsis. Käisin juuni alguses teie vastuvõtul ja te kirjutasite välja Yaz pillid. Peale neid pille tekkis korra seen, mis läks üle. Nende pillidega tekkis samal ajal piimatoodete talumatus. Nii kui piima asju sõin, lõi kõhu lahti. Vahepeal oli probleeme ka magusa söömisega ja raseduse ajal oli insuliini näit kõrge. Järsku tekkisid seedimisega probleemid. Saadeti kõhu uh, kus oli kõik korras, aga avastati, et vasak munasari on 4 korda 3 suur. Kas see on normaalne? Kuna 2 nädalat pole midagi väga süüa saanud, siis olen kaotanud 7 kg juba. Olen 2 korda ka emos tilguti all olnud vedeliku kaotuse pärast. Nüüd viimane nädal on tekkinud uriini valged niitjad tükid. Millega võiks tegu olla? Kas peaksin tulema igaks juhuks teie juurde kontrolli?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Nagu kõik ravimid,võib ka YAZ põhjustada kõrvaltoimeid .Kuna YAZ sisaldab laktoosi ,siis on Teil ilmselt laktoosi talumatus ja YAZ tuleks asendada mingi teise preparaadiga,mis ei sisalda laktoosi.Seega lõpetage Yaz-i tarvitamine ja hoiduge esialgu rasestumisest mehhaanilisel teel.Kahjuks ei saa Te minu vastuvõtule enne 30.septembrit,kuna sõidan järgmisel nädalal konverentsile ja kabinetis algab remont.Munasarja suurus 3x4 cm on normi variant ja ei tähenda midagi halba.Pöörduge preparaadi vahetamise probleemiga naistenõuandla valvegünekoloogi vastuvõtule.Edu soovides,Maie Väli