Yaz pillidelt üle Lindynette pillidele 16.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin arstil ja lasin vahetada pille meeleolu kõikumiste tõttu, pool aastat kasutasin Yaz ja nüüd kirjutas arst välja Lindynette pillid. Kuna hetkel on Yaz pille pool lehte alles, siis millal alustan Lindynette pillide võtmist? Kas peale viimase Yaz toimeaineta tableti võtmist või menstruatsiooni esimesel päeval?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Võtate Yaz pillid lõpuni ( 28 päeva) ja alustate järgmisest päevast kohe Lindynette pillidega. Menstruatsiooniga arvestama ei pea. Rasedusvastane toime jätkub kohe. Lindynette pille võtate skeemi järgi ehk 21 päeva ja 7 päeva paus jne.
Kui teil meeleoluga on ka edaspidi probleeme, siis on võimalus proovida kõige madalama doosiga kombineeritud rasedusvastast varianti-tuperõngast ( Nuvaring).