Cerazette pillid ja luupus 08.06.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Diagnoositi 2010 suvel süsteemne erütematoosluupus. Tean, et antibeebipille ei tohi ma võtta, kuna need sisaldavad östrogeene. Aga lugesin pillide kohta, mis ei sisalda östrogeene(Cerazette pillid), kas neid ma siis tohiksin võtta? Kuna ma ei ole sünnitanud, siis östrogeenivabat vaskspiraali mulle ei saa ka paigaldada. Ennem võtsin umbes aasta Yasminellesid, aga reumatoloog keelas need östrogeenide pärast. Käisin Pärnus naistearstil, ta mainis küll neid östrogeenivabasid pille, aga siis ütles et need imetavatele emadele ainult. Kirjutas mulle hoopis YAZ pillid, mis on infolehe järgi mulle, kui luupust põdevale inimesele keelatud.
Igapäevaselt tarvitan veel Plaquenili, Prednisoloni(5mg päevas) ja D-vitamiini. Praegu enesetunne väga hea ja haigus ilusasti kontrolliall. =)
Jään vastust ootama!
Ettetänades,
K.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
Minipille (Cerazette), mis sialdavad vaid gestageeni, sobivad rasestumisvastase vahendina kasutada mitte ainult imetavatele emadele vaid kõigile naistele, kellel on ühel või teisel põhjusel kombineeritud pillid (etinüülöstradiool+gestageen) vastunäidustatud. Minipillid tagavad rasestumisvastse kaitse, neid tuleb võtta iga päev kindlal ajal, tableti võtmine ei tohi hilineda üle 12 tunni. Igakuised veritsused pole minipillidega nii regulaarsed kui kombineeritud pillidega, aeg-ajalt võib esineda ebakorrapäraseid veritsusi. Mine üle minipillidele ja alusta järgmisel päeval peale viimase YAZ pilli võtmist (s.t. ilma tabletivaba perioodita)
Parimat soovides,
Katrin Seemen