Linoladiol 03.04.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Märtsi alguses käisin günekoloogil tavakontrollis. Midagi halba ei leitud, doktor soovitas määrida Linoladioliga, sest tõesti limaskest on õhuke ja valulik. Hakkasingi õhtuti määrima, kasutasin umbes 1,5 cm pikkust kreemijuppi. Paari nädala möödudes tundsin rindades pakitsust ja tupest tuli kergelt lõhnatut voolust, sügelust ei ole. Alakõht on kergelt puhitunud ja pakitseb, rinnanibude ümbert siiani puudutades valulik. Mammograafis novembris käidud, kõik korras. Kas tõesti selle jama põhjustas see väike kogus kreemi? Samal ajal kasutasin ka Letsitiini 1200 mg kapsleid.
Ja veel, olen paari aasta jooksul võtnud Activellet, 6 kuud järjest ja siis vahet pidanud. Võtmise ajal oli enesetunne kuidagi toekam, kuigi alguses ka paari nädala jooksul olid rinnad hellad. Praegu aga ei teagi, mida teha. Milline oleks retseptivaba vahend, mida minuvanune muretult kasutada võiks?
Kõike head!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ka teised patsiendid on kirjutanud.et lokaalselt linoladioolkreemi tarvitamisel esinevad taolised kaebused.See ei tähenda midagi halba,peale selle,et Teid see häirib.
Väga hea retseptivaba ravim on Femarelle kapslid.ühes originaalis on 56 kapslit .hind on ka "hea" .üle 20 euri.Tarvitamine 1-2 kapslit päevas.Edu soovides,Maie Väli