Lonoladiol kreem 30.06.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olin teie juures vastuvõtul paar kuud tagasi ja soovitasite Linoladiol kreemi seoses vaginaalatroofia sümptomitega ( ebamugavustunne põies ja välissuguelundite piirkonnas). Kahjuks ma ei talu hästi hormoone ( kõrvaltoimeks on peavalud) ja pean ravimit kasutama väiksemas annuses.
Arstid, kelle poole olen pöördunud, on soovitanud endal leida see õige annus, kuid arvan, et ikkagi seda saab teha ainult arst. Ka ravimiinfolehest ma ei leidnud täpset vastust.

Minu küsimused on :
1. Kui vaevused on ainult välissuguelundite piirkonnas, kas peab kasutama kreemi ka tupesiseselt (aplikaatoriga)?
2. Infolehes on kirjutatud, et välissuguelunditele on tarvis kreemi määrida 1-2 korda päevas, kuid ei ole täpsustatud mittu korda nädalas? Kas iga päev? Kui kaua?
3. Milline võiks olla õige minimaalne annus ja graafik patsiendil nagu mina, kes ei talu hormone tavalises annuses ?
4. Kui tihti tuleb endomeetriumi paksust kontrollida ?

Ette tänades,

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 47-aastane.
1. Ei pea, paljud patsiendid eelistavad kreemi just seetõttu, et saab määrida väliselt, enne naistearsti juurde tulekut, enne vahekorda, enne pikka istumist jne;
2. raviminfo.ee: "...määrige tupe sissepääsu ja välis-suguelundite piirkonna haiguste korral Linoladiol N kreemi õhukese kihina nahale üks kuni kaks korda ööpäevas." See on kaebuste korral. Kui kaebusi ei ole siis madalaim doos on kord nädalas elu lõpuni.
3. Kord nädalas, kreemil on vaid lokaalne ehk paikne toime.
4. Kaebuste puhul koheselt: tsüklivälised veritsused, määrimine jpm. Prof kontrollid kaebuste puudumisel teie vanuserühmas iga 2,5 a järel. PAP testid 47,5.
Sõeluuringud alates 50:
http://haigekassa.ee/ENNETUS
Siis kontrollid iga 2 aasta järel koos mammograafia sõeluuringu vastusega.
Saatke minu töömeilile oma perekonna- ja eesnimi.
Hormoonivaba kreem on Ladee Intim.
G.Litter, naistearst.ee, puhkuselt Maarjamäelt