Mükoplasmoos - kas antibiootikumid mõjuvad? 30.11.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin naistearstil kontrollis. Mul diagnoositi mükoplasmoos ja määrati antibiootikumikuur. Kaebusteks sage urineerimine, alakõhuvalud, menstruatsioon algas 39 tsükli päeval ja venis pikale, 13 päeva ja oli vererohke. Tegin ka rasedustesti 33. tsükli päeval, oli negatiivne. Lisaks olin samal ajal nohus ja köhas. Valud olid nii alaseljas, neerupiirkonnas kui rindkeres. Arst kahtlustas, et võis olla spontaanabort, kuna emakas oli pehme, aga pärast ultraheli ei öelnud midagi kindlat. Raviga lubati alustada järgmisel menstruatsioonil, kuna ma ei kasuta rasestumisvastaseid vahendeid. Ma polnud varem sellisest bakterist midagi kuulnud ja uurisin veidi asja ja leidsin, et Mükoplasmadel puudub rakusein, kuid samal ajal esineb neil välismembraan ning tsütoplasma on ümbritsetud tsütoplasmaatilise membraaniga. Rakuseina puudumise tõttu ei toimi neile antibiootikumid, mis toimivad rakuseinale, nad ei värvu Grami meetodi järgi. Miks siis ikkagi kirjutatakse raviks antibiootikume? Lisaks lugesin ka teiste sama diagnoosiga haiguslugusid ja antibiootikumid ei tundunud ka neid aitavat. Kas piisaks immuunsuse tugevdamisest looduslikest vahenditest?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kuse-suguteedes esineb erinevaid mükoplasma liike: Mycoplasma genitalium, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum ja parvum.
Kuse- ja suguteede põletikke põhjustavad Mycoplasma genitalium ja Ureaplasma urealyticum. Mükoplasmad M.hominis ja U.parvum on normaalse tupe mikrofloora koosseisus ja ravi ei vaja. Põletiku puhul sugu-või kuseteedes tehakse U. urealyticumi ja M.genitaliumi PCR testid. Mükoplasmoosi ravi on antibiootikumidega ja ravi tehakse koos partneriga. On piisav valik antibiootikume, millel on tõestatud efektiivsus. Ravi järgselt on vajalikud ka kordustestid.
Pariimat soovides,
K.Seemen