kandidoos ja antibiootikumid 30.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Hambaarst pani mu poolteiseks nädalaks antibiootikumidele ja nüüd lugesin, et see võib põhjustada kandidoosi. Mul tulid ka selle sümptomid paar nädalat peale antibiootikume. Kuidas saavad antibiootikumid tekitada sellist haigust? Ma ei saa aru, kas nüüd on mul eluks ajaks seenhaigus?
Mia

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Mia !
Antibiootikumid ei tekita, vaid ägestavad tupeseent. Antibiootikumid ravivad haigusttekitavaid baktereid, kuid hävitavad ka organismile kasulikud saprofüüdid. Seetõttu langeb vastupanu ja tavaline mikrofloora võib muutuda patoloogiliseks.
Lugege E-raamatut samas portaalis.
Konsulteerige kaebuste puhul naistearstiga.
Naistearst Galina Litter,