Mükoplasmoos ja ureaplasmoos 13.11.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul diagnoositi günekoloogi poolt ureaplasmoos ja mükoplasmoos. Raviks kirjutati Doxycyclin STADA tabletid. Samas on mul uus partner, kellega olen vaid kondoomiga vahekorras olnud. Günekoloogi juurde pöördusingi pillide väljakirjutamiseks, kuna otsustasime kondoomist loobuda. Läbivaatuse käigus avastas arst, et tupeseen on jällegi tagasi tulnud ning võttis emakakaelalt mingid proovid, millest selguski nimetatud haiguste olemasolu. Tupeseen vaevusi ei põhjustanud. Diagnoos oli mulle üllatuseks, kuna günekoloogilisi kaebusi peale aeg-ajalt kimbutava tupeseene mul ei ole, olen ka viimase aasta jooksul tupeseene pärast arstil käinud. Läbivaatus oli korras, PAP test ka korras. Viimati olin kaitsmata vahekorras eelmise partneriga u 1,5 aastat tagasi. Mind teeb murelikuks, et järelikult on nimetatud bakter minu organismis olnud juba pikalt.

Kui suur oht on selle ravi hilinemine minu organismile? Lugesin, et mustema stsenaariumi kohaselt võib väljaravimata mükoplasmoos viia viljatuseni. Kas ka sel juhul kui kaebusi (põletikke vms) ei ole?

Teen kuuri ära ja loodan haigusest lahti saada. Kuna me pole partneriga olnud kaitsmata vahekorras, siis ilmselt tema ravi ei vaja.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 27-aastane.
Kahjuks ei selgu, milliste tekitajatega täpselt oli tegemist. Sest nüüd on Eesti Naistearstide Seltsil uued kaasaegsed seisukohad, mida peaksid kõik Eestis töötavad naistearstid arvestama:
ENSi seisukoht seksuaalsel teel levivate infektsioonide ja naiste suguteede mikrofloora molekulaardiagnostiliste paneelide osas: paneelide ülesehitus ja kasutamine võib tekitada
olukordi, kus bakteri leidu seostatakse haigusega. Näiteks on tervetel naistel tupe mikroflooras Gardnerella vaginalise, Atopobium vaginae, Mycoplasma hominise, Ureaplasma urealyticumi, Ureaplasma parvumi leid sage. Ka kaebuste korral ei viita nende leid põhjuslikule seosele haigusega. Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum ja Ureaplasma parvum käsitlemine suguhaigustena on eksitav. (võib põhjustada ülediagnostikat ja põhjendamatut ravi, põhjendamatu ravi suurendab ohtu antibiootikumide ravimresistentsuste tekkeks, põhjendamatu ravi on seotud tupe mikrofloora tasakaalu häirumisega ja sellest tulenevate uute probleemide tekkega sh antibiootikumide kasutamisel tupe kandidiaas)
Eelnevat arvesse võttes oleks vajalik teada, milline oli probleem ja millised olid kaebused ning millistele tekitajatele olid teostatud uuringud. Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, kaebused, probleem ja tekitajate nimed.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt -Maarjamäelt