Klamüüdia ja mükoplasma 18.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Tüdruksõbral tekkisid 2022 märtsis vaegused, valulikkus urineerimisel jne. Tal avastati mükoplasma, mille mina tõenäoliselt talle kandsin sest olin olnud pool aastat või aasta enne seda teise partneriga. Kui ma õigesti mäletan siis kirjutati talle välja ravi asitromütsiini tabletid 5 päevane kuur ning kui ei eksi siis tegin ise sama kuuri läbi. Ma ei mäleta täpselt kuid valulikkus urineerimisel oli vahetult enne minu kontrolli minekut maikuus(põhjus miks ikkagi läksin), aga kust midagi ei leitud ja diagnoosiks pandi muu uretriit, segatüüpi reaktsioon. Nüüd 2023 veebruar ilmnes tüdruksõbral klamüüdia, kuid tean et minul ei ole selle aja peale olnud rohkem mitte ühtegi teist partnerit, kui see kes oli enne mükoplasma diagnoosi. Kas on siin olukorrale mingit loogilist seletust, et kuidas nüüd järsku see klamüüdia sai ilmneda? Tüdruksõber ei ole samuti olnud vahekorras teise inimesega. Nüüd olen olukorras, kus tunduks nagu oleksin hiljuti truudust murdnud ning kuskilt klamüüdia saanud, kuid ma tean et ei ole vahepeal ühtegi teist partnerit olnud. Kuidas on see võimalik..
Ette tänades!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Saan aru, et teie tüdruksõbral on tehtud analüüsid märtsis, 2022 ja diagnoositud genitaal mükoplasmoos. Klamüüdia oli negatiivne? Teil on analüüsid tehtud mais, 2022 ja need on peale azitromütsiiniga ravikuuri. Teil on nii klamüüdia kui genitaal mükoplasmoos negatiivsed. Kui nüüd on tüdruksõbral klamüüdia positiivne, siis see kõige suurema tõenäosusega peaks olema uus nakatumine. Väga harva võib tegemist olla valepositiivse testiga. Ma soovitan nii teil kui sõbrataril analüüsid praegu korrata ja siis otsustada ravikuuri vajaduse üle. Kui kumbki pole täiesti kindlalt kõrvalsuhtes olnud, siis võib vahel harva klamüdioos olla varasemalt halvasti välja ravitud ja immuunsuse langusel uuesti üle vohada ning anda positiivse tulemuse. Siis on vajalik uus ravikuur ja soovitav peale ravi 1,5-2 kuu pärast teha kontrollanalüüs.