Pruunikas eritus 18.06.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Püüan kirjeldada väga põhjalikult. Mul on umbes 1,5 kuud uus partner, kellel arvatavasti mingeid haigusi pole, kuna ta käis ennast kontrollimas. Aga viimati olnud menstruatsioon oli 2 nädala pärast eelnevast, st. liiga vara ja kestis 7 päeva (nüüd on sellest möödunud 1,5 nädalat). Vahekorras olime olnud ka menstruatsiooni ajal ning kondoome ei kasutanud. Peale seda on tupeeritus olnud normaalset värvi, kuid tavalisest rohkem, lõhn on samuti tugevam, 3-4 päeva tagasi hakkas pruunikas tulema. Ma olen tõesti mures, millega see võiks olla seotud? Midagi ei valuta ja muid probleeme pole. Lõhn on samuti muutunud pisut tugevamaks. Arsti juurde on väga pikad järjekorrad, kuid ma olen väga mures, et see on midagi tõsist. Naistearsti juures pole samuti ammu käinud, kuna mingeid probleeme pole olnud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
ebakorrapärased veritsused ja rohkenenud halvalõhnaline voolus on sageli põletiku tunnuseks. 2 nädalat peale menstruatsiooni olnud veritsus võis olla aga ka ovulatsiooniga seotud. Ilma läbivaatuse ja analüüsideta on raske kindlat põhjust öelda. Soovitan konsulteerida Noorte Nõustamiskeskuses naistearsti juures. Rohkenenud lõhnaga voolus viitab tupe mikrofloora häirele (bakteriaalne vaginoos), soovitan praegu kasutada Vagisani tupekuule.
Parimat,
dr. Katrin Seemen