menstruatsiooni muutus 09.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lgp. dr. Kadastik

Olen 25.a. synnitamata naine. 2000 a. oli abort. Probleeme on olnud emakakaelaga, seoses dysplaasiaga (papiloomviirusest tingitud) tehti 2000 a mulle koniseerimine. Käin kontrollil iga 6 kuu tagant.

Probleem on hetkel selles, et mulle tundub, et mu menstruatsioonid on varasemast erineva vereeritusega (viimased 2 v6i 3 kuud). Tsykkel on samasugune, 28-32 päeva, siin muutusi pole. Niisiis, erinevus seisneb selles, et verd tuleb vähem, esimesel päeval ainult määrib, pruunikas, tykiline. Teisel päeval on eritus punasem, kuid ometi on seda vähe (terve päev saaks yhe sidemega läbi) ja enamasti tuleb seda WC-s käies mitte sidemesse. Kogu menstruatsiooni kestus on 3-4 päeva, vanasti oli kauem. Kuid kergelt määrib kuni 6 päeva. Millest see on tingitud? Kehakaal on normaalne v6i veidi madalam. Suguelu on ebaregulaarne, pikka aega olen olnud ka stressis.

Tänan

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui te pille tarvitate, siis vereeritus ongi pisut vähenenud. Elu jooksul võib tsükkel pisut muutuda teatud perioodidega. Samas kui verd on väga vähe, siis võiks uurida teie hormoone. Kui tsükkel on teil regulaarne, siis mingit suuremat häiret olla ei saa.