Spiraal mittesünnitanud naisel 19.04.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Selline küsimus või probleem:
Mina ei ole sünnitanud ja tahan panna endale spiraali, kuna teised rasedusvastased vahendid mulle ei sobi (olen kõiki proovinud). Eestis Tallinna günekooloogi juures mulle öeldi, et spiraal mittesünnitanul kukkub välja. Samuti ma konsulteerisin Hispaanias heade günekoloogidega ja seal öeldi, et kõik on võimalik ja spiraal on natuke väiksem. Öelge mulle palun, kas on võimalik Eestis panna spiraali?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Jah,loomulikult on võimalus spiraali panna ka mittesünnitanud naisele.Pöörduge Tallinnas oma günekoloogi poole selle palvega.Enne spiraali panekut võetakse analüüsid ja spiraal paigaldatakse tavaliselt kas 2.või 3. menstruatsiooni päeval.Edu soovides,Maie Väli