Rasestusvastased vahendid 21.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Sooviksin saada rohkem informatsiooni spiraali kohta.Tean,et selle paigaldab arst.Kuid sooviks teada,kas kohe peale paigaldust voib partneriga vahekorras olla voi on ka mingi oote aeg.Ning sooviks veel teda kui turvaline rasestusvastane vahend spiraal on?Ning veel yks kysimus,kas kui spiraal on sees kas siis ka tampoone paevade ajal kasutada tohib?Tanan teid ette vastuste eest.Maarit

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Maarit! Emakasisene vahend ei ole mittesünnitanud naise esmane kontratsepsioonimeetod.Vaske sisaldavad emakasisesed vahendid suurendavad menstruaalverejooksu umbes 30-50%.Ka ei sobi see vahend naisele,kellel esineb seesmiste suguelundite põletik.Rasedusi tekib ESVga 0,3-2 saja naise kohta.Eemaldamisniidike jäetakse emakakaelakanalist välja umbes 2 cm pikkuselt.See ei takista tampooni kasutamist. Peale spiraali paigaldamist soovitaksin esimesed 2 nädalat kasutada kondoomi.