Rasestumisvastastest tablettidest 28.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kuidas siis ikkagi on nende antibeebipillide ohutusega? Mõned meedikud räägivad, et see on ikkagi peaaegu ohutu, pigem isegi raviva toimega (tsüklihäired), kõrvalmõjud olevat äärmistel juhtudel. Samas on aga kuulda olnud ikkagi erinevaid probleeme seoses nende tablettidega. Olen kasutanud naistearsti poolt välja kirjutatud Triregol tablette juba umbes 3 aastat, aastas ühe kuu olen pausi pidanud, st tablette mitte võtnud. Ma muidugi päris täpselt ei tea, kas see on kasulik ja vajalikki, aga arvan, et abiks ikka. Olen erinevatest allikatest aru saanud, et sünnitamata naisel on tabletid kasulikumad kui spiraal. Samas olen ma aga piisavalt mugav inimene, et kasutada igapäevaseid tablette, kui enne vahekorda mingisuguste küünalde jms sehkendama hakata. Kas nende konkreetsete tablettide pikaajalisel kasutamisel on ikkagi mingeid ohte, kas on otstarbekas vahel mingeid pause pidada või ehk on see Triregol juba ajast ja arust ning peaks kasutama midagi hoopis tervislikumat.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Valikutest on kõige ohtlikum soovimatu raseduse katkestamine naise soovil. Kõik muud meetodid on vähem ohutud. Igal ravimil (!) on kõrvaltoimed. Soovimatust rasedusest hoidumise meetodi valikul tuleb kaaluda positiivseid ja negatiivseid külgi, ning arst arvestab ka meditsiinilisi vastunäidustusi. Lõpliku otsuse teete Teie. Arst on konsultant.

Antibeebipillidel on samuti positiivseid omadusi, kuid on ka kõrvaltoimeid.

Soovitan tulla vastuvõtule, et pikemalt arutleda probleemide üle. On ju teada, et iga organism on ainulaadne.

Naistearst G.Litter