Konisatsioon 16.03.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mind suunati hiljuti konisatsioonile, kuna kolposkoopial võetud proov näitas dysplasia epithelii gravis, Cin III, cervitis chronica. Konisatsiooni teinud arst on kirjutanud epikriisis, et teostatud sügavalt emakakaelakanalit haarates diatermokonisatsioon linguga. Materjal suunatud histoloogilisele uuringule.
Küsimus ongi, et mida see täpsemalt tähendab, millised võivad olla selle histoloogilise uuringu vastused ja kas pärast sellist konisatsiooni on mul veel võimalik rasedaks jääda (soov on küll suur)?
Ette tänades ja vastust ootama jäädes,
murelik naine

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 29-aastane. On teostatud kolposkoopia ja sihtbiopsia. Tähtsaim ongi ära oodata patoloogilis-histoloogilise vastuse tulemus. Sellest sõltub edasine jälgimine ja ravitaktika. Loodetavasti ei ole veel emaka kaela vähki.
Vaktsineerimine oleks kasulik tulevaste genitaalkondüloome ja emaka kaela vähki põhjustavate kõrge riski viiruste vastu. www.hpv.ee. Konisatsioon ei takista rasestumist, küll aga on vahel harva probleeme raseduse lõpuni kandmisega.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt