Hormonaalsed probleemid? 25.02.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 31aastane naine. Mul on probleeme näonahaga, vistrikud tekivad lõuale enne menstruatsiooni verejooksu algust mõned päevad. Lisaks on juuksed lahti ja meelekohtadelt on juuksed hõrenenud (juuksur juhtis sellele tähelepanu). Kas mul võivad olla hormonaalsed probleemid? Millise arsti juurde peaksin pöörduma? Elan Tallinnas.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Menstruatsioonieelne vistrike teke näonahale esineb paljudel naistel ,ilma et esineks mingi hormonaalne häire.Kuna kaebate,et ka juuksed on lahti,võiks esmalt pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule.Kontrollida tuleks kilpnäärme funktsiooni.Kui hormonaalselt ei ole leitud mingit patoloogiat,siis tuleks kasuks nahaarsti külastamine.Edu soovides,Maie Väli