Tupeseene ravi imetamise ajal 23.11.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus tupeseene ravimi (Gyno-Pevaryl) kohta. Olen pooleaastase tütre ema, laps rinnapiimal. Nüüd aga on tupeseen välja löönud, tavaliselt olen kasutanud Gyno-Pevaryli, aga lugedes kaasas olevat lehte, ei saa täpselt vastust, kas tohib kasutada imetamise ajal või kui ei, siis mida tohiks kasutada selle ebameeldiva tunde kaotamiseks. Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Võte küll kasutada.ka raseduse ajal on preparaat lubatud. Võite kasutada ka lihtsalt klotrimazolkreemi(retseptita ravim). Dr kadastik