Päevade kõhuvalud 13.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Vaevlen väga tugevate krampide käes nii mitmed päevad enne päevi kui ka päevade ajal, valud võtavad täitsa rivist välja, valuvaigistid ei aita. Kas antud probleemile on võimalik saada ravi ka imetamise ajal?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kõik hormonaalsed rasestumisvastased vahendid( pillid, tuperõngas, plaaster, hormonaalne spiraal) leevendavad valulikke menstruatsioone. Väga sageli vähenevad või kaovad menstruatsiooni valud peale sünnitust. Imetamise ajal on hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite hulgas võimalikuks valikuks kas hormonaalne spiraal või minipillid.