PAP analüüs 17.10.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 32 aastane naine.Mul selline mure,et käisin analüüse andmas ja selgus HPV 3 B mida see tähendab?Küsisin arstilt,aga vastust ei tulnud.Kui tõsine see tegelikult on?Saadeti nüüd kolposkoopiasse uuringutele ja ravile.Mis ravi selle puhul tehakse ja on see ravi kallis? Tahan veel 1 last saada ja sünnitada,kas see on veel võimalik?Eelmine aasta käisin samadel uuringutel ja samamoodi,esialgsed testi näitajad olid halvad,aga biopsia oli korras.
Jään ootama Teie vastust. Kris

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! HPV tähendab ,et inimese papilloomviiruse DNA test oli positiivne.3b näitab genotüüpi.See ei ole kõrge kantserogeense riskiga,aga kolposkopeerimist ja sihtbiopsiat nõuab siiski.Tegeliku diagnoosi saab siiski kolposkopeerimise järgselt.Kui on kerge düsplaasia,siis võib toimuda ka iseeneslik paranemine,mõõduka düsplaasia korral on vajalik emakakaela ravi.Edu soovides,Maie Väli